SJ Financial - шаблон joomla Joomla

В Україні будуть по-новому карати за прописку

 

З квітня 2016 року в нашій країні почала діяти нова схема реєстрації місця проживання. Тепер функції реєстрації виконує не Державна міграційна служба, як це було раніше, а місцева влада.
Сама ж реєстрація місця проживання носить виключно повідомний характер, тобто, людина просто повідомляє державі про те, де він проживає.

 

 

До прийняття нового закону на реєстрацію відводилося всього 10 днів, а на реєстрацію дітей – один місяць. Тепер же для дорослих цей термін продовжено до 30 днів, для дітей – до трьох місяців.

Правила реєстрації місця проживання фізичних осіб закріплені в статті 6 Закону України №1382-15 "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" в редакції від 16.04.2017.

У разі зміни місця проживання необхідно протягом 30 днів скасувати реєстрацію на старому місці проживання і відкрити на новому.
Законодавці дозволяють одночасно "закрити" стару реєстрацію і відкрити нову. Для цього громадяни подають одну заяву і платять адміністративний збір за одну операцію.

Відповідальність за проживання без реєстрації місця проживання передбачена в статті 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За це порушення, а також за проживання без паспорта або з недійсним паспортом, слідує адміністративне попередження.

Якщо ці правопорушення скоєні повторно протягом року, то це тягне за собою штраф у розмірі від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У той же час, законодавці визнали прострочення реєстрації новонароджених дітей без поважних причин проступком, за який треба карати штрафом в таких же розмірах, однак відразу, без попередження. Це правило зазначено в статті 212-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У законі №2246-19 "Про державний бюджет України на 2018 рік" законодавці визначили відповідні розміри щомісячного прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ПМПО) на три бюджетні періоди, які складають:

1 січня – 1 липня ПМПО – 1762 грн;
1 липня – 1 грудня ПМПО – тисяча вісімсот сорок одна грн;
1 грудня 2018 посилання – 1 січня 2019 року ПМПО – 1921 грн.

На ці ж періоди штрафи на основі розміру ПМПО з урахуванням ставки 50% для адміністративного і кримінального стягнення, складуть такі суми:

1 січня – 1 липня: 50% ПМПО – 881 грн; штраф в діапазоні 881- грн;
1 липня – 1 грудня: 50% ПМПО – 920,5 грн; штраф в діапазоні 920,5-2761,5 грн;
1 грудня 2018 посилання – 1 січня 2019 року: 50% ПМПО – 960,5 грн; штраф в діапазоні 960,5-2881,5 грн.

Після запровадження нового закону в Україні незабаром може практично зникнути звичний для нас інститут прописки. Замість нього буде введена онлайн-система декларативної реєстрації.

market.korupciya.com

 

 

Недвижимость Украины

В 2018 году по программе "теплых кредитов" для ...
Риэлторы говорят о нестабильности в стране и ...
Помимо торгового центра на территории предприятия ...

Зарубежная недвижимость

Количество сделок со старыми квартирами в январе ...
Стоимость аренды в Германии сильно выросла. После ...
 После неуклонного роста в течение четырех ...

Комментарии специалистов

Эксперты назвали основные тренды, связанные с ...
Эксперт перечислил основные причины, сдерживающие ...
Юристы рассказали, как не попасться на уловки ...

Быть успешным

Знаете, в чем главная составляющая успешного ...
Переговоры являются неотъемлемой частью бизнеса, ...
Ответьте на вопросы и узнайте, как далеко готовы ...